ברוכות וברוכים הבאים לתיכון אורים המתהווה

פלייר תיכון מעודכן יותר.jpg

בספטמבר 2021 עתיד להיפתח תיכון ולדורף חדש בכפר הירוק, תיכון שימשיך את מסורת החינוך האנתרופוסופי של בית הספר היסודי וחטיבת הביניים של בית חינוך אורים. 

התיכון ייפתח כתיכון צומח שיתחיל בקליטה של תלמידים לשכבת י' (שתי כיתות), ומשנה לשנה יגדל עם התבגרות השכבה החלוצה. 

חינוך ולדורף הוא נגזרת של הפילוסופיה האנתרופוסופית של רודולף שטיינר, המציבה כמטרה ראשונה במעלה את התפתחות האדם כישות הוליסטית. חינוך ולדורף בשנות התיכון מציע לימודים ברמה גבוהה לבגרויות אך זאת לצד חינוך ופיתוח ההיבטים הרגשיים והאיכויות האנושיות של כל נערה ונער כאינדיווידואלים. הפקות תאטרון כיתתיות, פרויקטים מוזיקליים, יצירה אמנותית בסדנאות מלאכה ובכיתות אומן, מעגלי הקשבה ומסעות למרחבי הטבע - כל אלה יהיו חלק בלתי נפרד ומהותי מחיי היום יום בתיכון אורים.

אנו קבוצה של אנשי חינוך בעלי הכשרה אנתרופוסופית והכשרה של משרד החינוך, המאמינות ומאמינים שסביבה תומכת ואישית בגיל ההתבגרות משמעותית ביותר במסגרת התהליך ההתחנכותי שעובר כל אדם וחיונית לחייו הבוגרים. כפי שפירטנו בחזון החינוכי של התיכון, אנו מאמינים שתפקיד בית הספר הוא בראש ובראשונה לאפשר לנערות ולנערים להתחנך ולצמוח כבני אדם חושבים ורגישים; מטרה המשתרעת כמובן מעבר ללמידה למבחני הבגרות, החשובים בפני עצמם. בימים אלה אנו פועלים כדי לגייס צוות מורות ומורים מקצועיים ומצוינים בתחומם, המאמינים כמונו בפוטנציאל של דרך החינוך האנתרופוסופית להעניק כיוון נכון, אנושי, מקצועי ומעמיק לחייהם של נערים ונערות בגיל התיכון.

אם אתם מרגישים שיציאה לדרך משותפת ביחד איתנו יכולה לעניין אתכם, נא השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם!

© 2014 by Urim