"לחנך את לב הילד ולא רק את שכלו..."

רודולף שטיינר

מרכז הסמינרים קיבוץ הרדוף

 

לימודי אנתרופוסופיה והכשרת מורי ולדורף בכפר הירוק

 

מבוא

הסמינר הפועל בכפר הירוק החל את פעולתו בשנת 2000, תחילה במטרה להכשיר את מורי בית הספר "אורים" בכפר הירוק, ואחר כך כמרכז להכשרת מורים וגננים ברוח חינוך ולדורף באזור.

הסמינר מנסה לענות על צורך כפול. מחד, הצורך של בתי הספר וגני ולדורף במרכז ובדרום במורים וגננים שעברו הכשרה מלאה בחינוך ולדורף, ומאידך הצורך של מספר גדל והולך של אנשי חינוך (מורים, גננים, הורים, סטודנטים לחינוך ועוד) בלימוד שיטתי ובהעמקה ביסודות החינוך עפ"י האנתרופוסופיה.

הסמינר מופעל על ידי צוות מורים בעל ניסיון רב, רבים מהמורים עברו הכשרות במוסדות חינוך בחו"ל.

 

מבנה הלימודים בסמינר

הסמינר מציע שלושה מסלולי לימוד:

 

מסלול מבוא שהוא חד שנתי (ישנה אפשרות להמשיך את הלימודים גם על פני שנים נוספות על בסיס תכנית אישית), מתקיים יום בשבוע אחר הצהריים. מסלול המבוא מיועד למעוניינים במפגש ראשוני וחוויתי עם האנתרופוסופיה ועם חינוך ולדורף דרך פעילות אמנותית ועיונית. 

 

המסלול המלא מתקיים בימי ראשון ורביעי לאורך 4 שנים ומטרתו להכשיר אנשי חינוך ולדורף. השנה הראשונה מהווה שנת יסוד באנתרופוסופיה וחינוך ולדורף וניתן לקחת אותה בפני עצמה לצורך העשרה, מפגש ראשוני עם האנתרופוסופיה ושאלות החינוך.

הלימודים בשנתיים הראשונות בהיקף של 13 שעות סמסטריאליות אקדמיות בשבוע (8 יחידות לימוד בנות כשעה כל אחת). בשנים השלישית והרביעית נוסף עוד יום סדנה חודשי, המתמקד בשאלות של חינוך ומתודיקה.

מסלול העמקה קורסי העמקה והעשרה באנתרופוסופיה, המיועדים לבעלי רקע יסוד באנתרופוסופיה. ניתן לקחת קורסים בודדים או את התכנית כולה.

ימי ושעות הלימוד

הלימודים מתקיימים בימי ראשון ורביעי בין השעות 21:45-16:15 (13 שעות סמסטריאליות אקדמיות).

תלמידי שנים שלישית ורביעית לומדים גם בימי שלישי פעם בחודש.

בשנה"ל תש"ף מסלול המבוא ומסלול ההעמקה מתקיימים בימי רביעי.

כל שנת לימוד מתחילה באוקטובר ומסתיימת ביוני.

** הלימודים מוכרים לגמול השתלמות בשנת שבתון

סגל המורים

מורי החינוך של הסמינר הם מחנכי כיתה בבתי ספר ולדורף, אנשי חינוך ואמנים בתחומים שונים. כולם בוגרי הכשרות בסמינרים שונים בארץ ובחו"ל.

 

רשימת המורים לשנת תש"ף:

יעקב ארנן – הדרך הפנימית

יפתח בן אהרון – אנתרופוסופיה

טל בן דוד – אוריתמיה

תמי הרצברג - מוזיקה ושירה

עמר רוזן – ציור ורישום, התפתחות האנושות מתוך תולדות האמנות

יובל נאור – התבוננות בטבע, אנתרופוסופיה

ענבל גינת – עיצוב דיבור ודרמה

דניאל שטרול – חינוך

גיל קינן - חינוך

נעמה גן - חינוך לגיל הרך

אורה ינקוביץ – חינוך שנים ג-ד

קטי לוי ניסים - פיסול

גיא פרי - התפתחות הילד

 

לפירוט תכניות הלימודים במסלול המלא ובלימודי המבוא

לפירוט תכניות הלימודים במסלול העמקה

ליצירת קשר ולהרשמה

© 2014 by Urim