חוגים וסדנאות
למידע נוסף לחצו על התמונות. לטופס הרשמה לחצו על שם הפעילות.

cycling.jpg
חוג אופניים
לכיתות א-ד
כיתות א: ימי חמישי, 16:30-15:00. קבוצה זו תחל לפעול לאחר תקופת החגים. 
כיתות ב: ימי שני, 16:30-15:00
כיתות ג-ד: ימי שני
, 16:30-15:00

רכיבת אופניים אתגרית במרחבי הכפר הירוק, במטרה להכיר לילדים את עולם האופניים האתגרי והחווייתי. דגש על הנאה, בטיחות, כושר גופני, יציבות, ריכוז, שיפור יכולות מוטוריות ופעילות חברתית ערכית.

10 תשלומים של 240 ₪
גל חסון
בוגר קורס מדריכי אופניים מטעם מנהל הספורט ובעליו של בית הספר לרכיבה על אופניים "גו רייד". מתחרה מוביל בתחום ה"דאון היל" ורוכב קבוצה ב"ג'יאנט ישראל".
מקיים פעילויות וחוגי אופניים מקצועיים לכל הגילאים, כולל פרויקט הדרכת צרכים מיוחדים בשיתוף עיריית כפ"ס. פעיל מרכזי בתחום האופניים בארץ, בוגר קורס מדריכי אופניים מטעם מנהל הספורט.
print.jpg
סדנת הדפס על בד
למבוגרים ולילדים
ארבעה מפגשים, ימי רביעי, 19:30-17:30
החל מאוקטובר

הדפס חולצה או תיק בטכניקות צביעה שונות. עבודה תהליכית החל משלב הסקיצה ובחירת האלמנטים, דרך ההדפס בצבע והגימור. כל משתתף מכין יצירה ייחודית בליווי צמוד.

480 ₪ כולל חומרי וכלי עבודה
גלה דרין
בוגרת מצטיינת של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, בעלת המותג העצמאי "galalabel", אופנת קז'ואל על טהרת עבודת היד.
parenting.jpg
הורות בעידן הפוסטמודרני
למבוגרים 
שישה מפגשים, ימי שני, 21:30-20:00

מפגשים של למידה משותפת שבהם נקרא, נעמיק, נשוחח, נפגוש אחד את השני/ה ונלמד כיצד למצוא את התשובות המתאימות לנו.

נכיר את שאלות ההורות בעידן הנוכחי, נכיר ונתנסה במודלים לבניית גבולות וסמכות נכונה במשפחה, לפיתוח חיי המוסר אצל הילדים.

₪400 למשתתף/ת
דפנה כלפון
מורה ותיקה בבית ספר "אורים" ומדריכת הורים בגישה המערכתית.
חישוק.jpg
חוג תנועה עם חישוק
לכיתות ג-ד
ימי ראשון, 16:00-15:00

Hoola Hoop: שילוב של ספורט, קרקס וריקוד, שבו משתמשים בחישוקים ייעודיים.
מלבד היות התנועה עם החישוק פעילות פנאי משחקית, היא מאפשרת ביטוי אישי, משפרת קואורדינציה ויציבה טובה ומחזקת את שרירי הגוף ואת גמישותם.

ישנם סוגים שונים של חישוקים המיועדים לתרגילים שונים ודרגות שונות המותאמות לקושי ולגיל הילדים. 

10 תשלומים של ₪180
נריה בר
מדריכה ומפעילת קבוצות למידה ואימון בתחום החישוק, בעלת ניסיון בעבודה עם תלמידים צעירים.
ערבית.jpg
ערבית מדוברת
למבוגרים
ימי ראשון, 09:30-08:00

הערבית היא חלק מחיינו גם אם אין אנו ערים לכך: מברוכ, סלאם, אחוכ, עלא כיפכ, סחבק ואסלי הן כולן מילים בערבית שהפכו לחלק טבעי משפתנו העברית. מילים אחרות זהות בשתי השפות כמעט לחלוטין: ראש, חי, אחד ושמש. ידע השפה והתרבות של אנשים שחיים לידינו, הוא הגשר לדו קיום, לקבלת האחר ולשלום. במהלך הקורס נלמד שיחה בסיסית בערבית, נלמד לזהות אותיות ונחשף לתרבות הערבית. 

1850 ₪ ל-30 מפגשים (כ-45 שעות לימוד)
חנין עסאי
מורה לערבית בבית הספר.
choir.jpg
מקהלת הורים באורים
למבוגרים
פעמיים בחודש בימי שישי, 12:30-11:00
מועדי המפגשים:
אוקטובר: 16, 30 / נובמבר: 13, 27 / דצמבר: 4, 25 / ינואר: 8, 22  / פברואר: 5, 19 / מרץ: 5, 12 / אפריל: 9, 16 / מאי: 7, 21 / יוני: 4, 25

מוסיקה היא כלי ייחודי לגיבוש קבוצה וליצירת קהילה. מקהלת אורים פותחת שעריה להורים שאוהבים לשיר. 

במפגשי המקהלה, נתנסה בשירה בקולות, נייצר הרמוניה נעימה ומהדהדת, ונפתח את יכולות ההקשבה. נשיר שירים מרפרטואר מגוון, נדבר על תפקידה של המוסיקה בחינוך ולדורף, ואף נתנסה בתכנים ותרגילים שילדינו לומדים בשיעורי המוסיקה בבית הספר.

1350 ₪ ל-18 מפגשים (כ-35 שעות מפגש)
ירדן לנדאו
מורה למוסיקה ומחנך בבית הספר.
פריסבי.jpg
חוג פריסבי
לכיתות ד-ה
ימי רביעי, 16:30-15:00

הפריסבי, הידוע גם בכינוי "צלחת מעופפת" כולל מעל 10 ענפים שונים. בחוג הפריסבי יתנסו המשתתפים בענפים הבאים: אולטימייט - ספורט קבוצתי ותחרותי אשר התפתח מהפוטבול האמריקאי אך בניגוד אליו, לא כולל מגע בין השחקנים. פריסטייל – שילוב של אקרובטיקה, גמישות ואתלטיות תוך פיתוח מיומנות של שליטה בצלחת. דיסק גולף – מתנהל בדומה למשחק הגולף עם צלחות המחליפות את הכדורים, ידיים המחליפות מחבטים וסלים מיוחדים במקום גומות באדמה. אנו מטפחים בשחקני הפריסבי, ערכים של מוסר, הגינות, שיתוף פעולה, יושר וכבוד הדדי. 

10 תשלומים של ₪200
הדרכה מטעם בית ספר "פרש אולטימייט"
"פרש אולטימייט" - מבית שרביט הדרכה, הינו בית הספר הראשון בארץ לפריסבי, אשר הוקם בשנת 2009. מדי שנה רבים מחניכי בית הספר מייצגים את המדינה בתחרויות באליפויות אירופה והעולם ומגיעים להישגים יפים ומעוררי השראה.
שירה.jpeg
מַזֶשִׁיר? הורים קוראים שירה
למבוגרים
14 מפגשים באחד מערבי השבוע,
21:45-20:15

אז מה העניין הזה עם שירה? מדוע כמה מילים מונחות על דף יכולות לעורר בנו לפעמים התרגשות עזה (דפיקות לב מואצות); לפעמים תחושות של מבוכה ותסכול ("מה כתוב כאן לעזאזל? מה הוא רוצה?"); ולפעמים דחייה וכעס ("אה, זה כנראה לא בשבילי")?

ולמה דווקא עכשיו? (נו, באמת).

אז כן, דווקא עכשיו. בזמן שהעולם סביבנו מתעקם ללא היכר ותר אחר חיסון מפוקפק שיכריע נגיף חמקמק, אולי דבר מתבקש יהיה להביט בו, בעולם, וגם בעצמנו, דרך הסודות הגדולים של השירה. בשבועות שינועו בין הסתיו לחורף, נצלול (ונמריא?) מדי שבוע אל הסודות הללו.

נקרא ביחד שירה יפה ומגוונת של משוררות ומשוררים בעברית (מקור ותרגום) מתקופות שונות, ונדבר על השתִי והערב של השירה: על דוברים ונמענים, על מטאפורות ודימויים, על אירוניה ואוקסימורון, על מוזיקליות (חריזה, משקל, מצלול), על תת-סוגות (ז'אנרים) שונות בתוך השירה ומסביבהּ, ועוד. אנחנו לא ניבהל או נשתעמם מהמושגים הללו. הם רק הכלים שתכליתם היא לעזור לנו לדבר (בעדינות אך ברצינות רבה) על הסוד. על אותו קסם קטן שמתחולל בנו, כשאנחנו מרשים לעצמנו לקרוא שיר.

אין צורך בכל רקע מוקדם. נדרשות רק אהבת עברית ונפש חפצה.

₪950 ל-14 מפגשים (כ-30 שעות לימוד)
יפעל ביסטרי
הורה בקהילה, בוגר התואר השני בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב. במסגרת החוג השתתף בסדנאות כתיבה, לימד במשך שנתיים כמתרגל וכתב עבודת גמר על שירתו של יעקב ביטון.
ספר שיריו, "שְֹאֵת", ראה אור בהוצאת "אפיק" בקיץ האחרון וזכה בפרס שרת התרבות לספר ביכורים.
singing.jpg
הדרך לגילוי הקול
למבוגרים
יום ג אחת לשבועיים, 20:30-18:00
מיועד למבוגרים

קבוצת השירה של "הדרך לגילוי הקול" בבית הספר "אורים" בכפר הירוק מזמינה אתכם להצטרף אליה. יש בקבוצתנו אנשים שלא שרו עד כה לצד אנשים מנוסים בשירה ומורים למוסיקה, שרוצים להכיר את הדרך הייחודית הזאת ולחוות את קולם ואת השירה ממקום חדש. ב"דרך לגילוי הקול" כל אחד מגלה את קולו ויכול לשיר. הדרך מלמדת איך לשחרר את הקול ולבטא אותו מהמקומות הנכונים, בלי ללחוץ על מיתרי הקול.

אתר: WWW.GILUYHAKOL.ORG.IL

2000 ₪ לכ-20 מפגשים, ב-4 תשלומים
שרה רפאלי ומירב בן דוד הראל
שרה - מוזיקאית ומורה של "הדרך לגילוי הקול". שותפה לייסוד קיבוץ הרדוף וחברה בו עד היום. החלה בילדותה את החינוך המוזיקלי שלה בנגינה בפסנתר ויותר מאוחר בבסון. בכלי זה ניגנה באפן מקצועי במקביל ללימודיה באקדמיה למוסיקה בת"א. המפגש עם האנתרופוסופיה הוביל אותה ללימוד המוזיקה והשירה מתוך חיבור למקורות הרוחניים של עולם הצלילים. למדה את הדרך לגילוי הקול יחד עם בעלה גיורא רפאלי ז"ל במשך שבע שנים באנגליה ובגרמניה. מאז חזרתה לארץ מלמדת שירה בקבוצות ובאופן פרטני.
מירב - מוסיקאית, יוצרת בן תחומית ומורה לגילוי הקול. בוגרת האקדמיה במחלקה הווקאלית. התמחתה במוסיקה קולית מימי הביניים בצרפת ואיטליה. כמו כן בשירת לאדינו ופיוטים במרכז למוסיקה מן המזרח בירושלים. נמנית עם סגל המורים בבית הספר לתאטרון חזותי בירושלים. מלמדת שירה באופן פרטני וקבוצתי. מופיעה בארץ ובעולם בפרויקטים שונים המשלבים מוסיקה קולית ותאטרון.

​ניתן ללחוץ על התמונות בכדי לקבל פרטים נוספים. כמו כן, ניתן לשוחח אישית עם המורה/מדריך של כל פעילות.
אל טופסי הרשמה ניתן להגיע באמצעות לחיצה על שם הפעילות המבוקשת.
פתיחת חוג מותנית במספר מינימום של נרשמים. תנאי ביטול מופיעים בטופסי ההרשמה.
קדימות בשיבוץ לפי תאריך הרישום וכן ותק בפעילות שאליה נרשמים.