חוגים וסדנאות
למידע נוסף לחצו על התמונות. לטופס הרשמה לחצו על שם הפעילות.

gathering.png
סדנת הורים למתבגרים
להורי כיתות ז-ח-ט
6 מפגשים בימי שני, 22:00-20:30, החל מ-16/5/22

סדרה של מפגשים להורים שיעסקו בצורה מעמיקה בהתמודדויות עם אתגרי הגיל והתקופה. בין הנושאים:

תקשורת ושיחה בין הורים לבני נוער

הרצון לחופש והצורך במסגרת

הצורך של המתבגרים במשמעות - אידיאליזם בגיל ההתבגרות

עישון, שתייה, מיניות

פוסט-קורונה - מסכים והפרעות שכיחות

המשפחה כמוקד תמיכה

₪360 ל-6 מפגשים (כ-12 שעות לימוד)
אורית לפידות
אימא לשישה בוגרים וסבתא לנכדה, נשואה לגיא. אשת חינוך, הייתה שותפה בהקמה והובלה של תיכון ולדורף הרדוף, לימדה אמנות ותולדות אמנות וגם ניהלה את התיכון. בעלת תואר שני באמנות ובחינוך.
למדה הדרכת הורים וייעוץ משפחתי עם התמחויות בהדרכת הורים למתבגרים, הדרכת הורים לגיל הרך, הדרכת משפחות עם "ילדי קשב וריכוז" וייעוץ זוגי.
שירה.jpeg
14 מפגשים בימי רביעי, 22:00-20:30, החל מ-13.10.21

אז מה העניין הזה עם שירה? מדוע כמה מילים מונחות על דף יכולות לעורר בנו לפעמים התרגשות עזה (דפיקות לב מואצות); לפעמים תחושות של מבוכה ותסכול ("מה כתוב כאן לעזאזל? מה הוא רוצה?"); ולפעמים דחייה וכעס ("אה, זה כנראה לא בשבילי")? ולמה דווקא עכשיו? (נו, באמת).

אז כן, דווקא עכשיו. בזמן שהעולם סביבנו מתעקם ללא היכר ותר אחר חיסון מפוקפק שיכריע נגיף חמקמק, אולי דבר מתבקש יהיה להביט בו, בעולם, וגם בעצמנו, דרך הסודות הגדולים של השירה. בשבועות שינועו בין הסתיו לחורף, נצלול (ונמריא?) מדי שבוע אל הסודות הללו.

נקרא ביחד שירה יפה ומגוונת של משוררות ומשוררים בעברית (מקור ותרגום) מתקופות שונות, ונדבר על השתִי והערב של השירה: על דוברים ונמענים, על מטאפורות ודימויים, על אירוניה ואוקסימורון, על מוזיקליות (חריזה, משקל, מצלול), על תת-סוגות (ז'אנרים) שונות בתוך השירה ומסביבהּ, ועוד. אנחנו לא ניבהל או נשתעמם מהמושגים הללו. הם רק הכלים שתכליתם היא לעזור לנו לדבר (בעדינות אך ברצינות רבה) על הסוד. על אותו קסם קטן שמתחולל בנו, כשאנחנו מרשים לעצמנו לקרוא שיר.

אין צורך בכל רקע מוקדם. נדרשות רק אהבת עברית ונפש חפצה.

₪950 ל-14 מפגשים (כ-30 שעות לימוד)
יפעל ביסטרי
הורה ומורה בקהילה, בוגר התואר השני בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב. במסגרת החוג השתתף בסדנאות כתיבה, לימד וכתב עבודת גמר על שירתו של יעקב ביטון. ספר שיריו, "שְֹאֵת", ראה אור בהוצאת "אפיק" בשנת 2020 וזכה בפרס שרת התרבות לספר ביכורים.
cycling.jpg
חוג אופניים
לכיתות א-ד
כיתות א: ימי חמישי, 16:30-15:00. קבוצה זו תחל לפעול לאחר תקופת החגים. 
כיתות ב: ימי שני, 16:30-15:00
כיתות ג-ד: ימי שני
, 16:30-15:00

רכיבת אופניים אתגרית במרחבי הכפר הירוק, במטרה להכיר לילדים את עולם האופניים האתגרי והחווייתי. דגש על הנאה, בטיחות, כושר גופני, יציבות, ריכוז, שיפור יכולות מוטוריות ופעילות חברתית ערכית.

10 תשלומים של ₪240
גל חסון
בוגר קורס מדריכי אופניים מטעם מנהל הספורט ובעליו של בית הספר לרכיבה על אופניים "גו רייד". מתחרה מוביל בתחום ה"דאון היל" ורוכב קבוצה ב"ג'יאנט ישראל".
מקיים פעילויות וחוגי אופניים מקצועיים לכל הגילאים, כולל פרויקט הדרכת צרכים מיוחדים בשיתוף עיריית כפ"ס. פעיל מרכזי בתחום האופניים בארץ, בוגר קורס מדריכי אופניים מטעם מנהל הספורט.
sing.jpeg
12 מפגשים בימי שישי, 14:30-13:00, החל מ-25/2/22
12 מפגשים בימי רביעי, 22:00-20:30, החל מ-9/3/22

"הַכְנִיסִינִי תַּחַת כְּנָפֵךְ" ביקש ביאליק לפני יותר ממאה שנה, "אוּרִי אֶקְרָא לוֹ" גילתה רחל, "אַיָּלָה מָה לִי וְלָהּ" תהתה יונה וולך, "רֶגַע אֶחָד שֶׁקֶט בְּבַקָּשָׁה" הפציר נתן זך. נדמה שהמילים הבודדות הללו הן כבר חלק מאיתנו, חלק מהשפה, מהתודעה, מהגוף. איננו זוכרים ממתי בדיוק, אך השירה העברית מלווה אותנו גם אם מעולם לא פתחנו ספר שירה.

בקורס נצא למסע כרונולוגי בשירה העברית בעקבות עשרה משוררים ומשוררות, מביאליק ורחל ועד למשוררים ומשוררות בני זמננו. בכל מפגש ומפגש נתוודע לעולמם של משורר או משוררת אחת, נמקם אותם על הרצף של השירה העברית כדי להבחין במאפיינים ובייחודיות שלהם, ובעיקר – נתאהב בהם תוך קריאה בשירתם. הקורס מיועד למשתתפי הקורסים הקודמים בשירה ובפרוזה, ופתוח בהחלט גם למשתתפות ולמשתתפים חדשים – אין כל צורך בידע מוקדם; נדרשות רק אהבת עברית, נפש חפצה ונכונות לשאול ביושר ובתום "מָה זֹאת אַהֲבָה?"

₪800 ל-12 מפגשים (כ-25 שעות לימוד)
יפעל ביסטרי
הורה ומורה בקהילה, בוגר התואר השני בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב. במסגרת החוג השתתף בסדנאות כתיבה, לימד וכתב עבודת גמר על שירתו של יעקב ביטון. ספר שיריו, "שְֹאֵת", ראה אור בהוצאת "אפיק" ב-2020 וזכה בפרס שרת התרבות לספר ביכורים.
parenting.jpg
ארבעה מפגשים בימי רביעי 21:30-20:00, 22/12 , 29/12, 5/1, 12/1

מפגשים של למידה משותפת שבהם נקרא, נעמיק, נשוחח, נפגוש אחד את השני/ה ונלמד כיצד למצוא את התשובות המתאימות לנו.

נכיר את שאלות ההורות בעידן הנוכחי, נכיר ונתנסה במודלים לבניית גבולות וסמכות נכונה במשפחה, לפיתוח חיי המוסר אצל הילדים.

₪200 למשתתף/ת
דפנה כלפון
מורה ותיקה בבית ספר "אורים" ומדריכת הורים בגישה המערכתית.
books.jpg
12 מפגשים בימי ראשון, 22:00-20:30, החל מ-10.10.21

כולנו אוהבים סיפורים. אהבנו לשמוע סיפורים כשהיינו קטנים, עוד לפני שאנחנו זוכרים את עצמנו. בילדותנו אהבנו לקרוא. יש בינינו כאלה שקריאת סיפורים מלווה אותם מאז, יש שחזרו אל הספרים בשלב מסוים. אנחנו אוהבים לומר שאנחנו קוראים וקוראות ספרים והלוואי שהיה לנו עוד זמן כדי לקרוא עוד.
אז מה הסיפור? מדוע משחר הציוויליזציה האנושות מבקשת לספר לעצמה סיפורים כדי לכונן את עצמה, את תרבויותיה, את ההתפתחות שלה? מה המנגנונים שפועלים בתוך סיפור? מה זו עלילה? מי המספר? מהן נקודות המבט השונות שפועלות בתוך טקסט וכיצד הן משפיעות על הקריאה שלנו?
עם תחילת הסתיו נתחיל לספר לעצמנו סיפורים ולדון בשאלות שהם מזמנים. נקרא ביחד סיפורים קצרים, מקור ותרגום, של מיטב הסופרות והסופרים החל מנבוקוב, קפקא, מוריסון ובורחס וכלה ביהודית הנדל, רונית מטלון ויואל הופמן. ננסה להסביר לעצמנו מדוע הם מעניינים אותנו, מרגשים אותנו, ממשיכים ללוות אותנו בלי שנשים לב.
אין צורך ברקע מוקדם. 

₪800 ל-12 מפגשים (כ-25 שעות לימוד)
יפעל ביסטרי
הורה ומורה בקהילה, בוגר התואר השני בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב. במסגרת החוג השתתף בסדנאות כתיבה, לימד וכתב עבודת גמר על שירתו של יעקב ביטון. ספר שיריו, "שְֹאֵת", ראה אור בהוצאת "אפיק" בשנת 2020 וזכה בפרס שרת התרבות לספר ביכורים.
ערבית.jpg
קורס מתחילים – 12 מפגשים בימי שני,  21:30-20:00 (מתחילים ב 31/1/22)
קורס מתקדמים – 12 מפגשים בימי שלישי,  21:30-20:00 (מתחילים ב 1/2/22)

פיתוח יכולות תקשורת, ניהול שיחה והקניית אוצר מילים שימושי.

דגש על חשיפה לתרבות הערבית העכשווית.

למידה במתכנות היברידית - שילוב מפגשים פרונטליים ומקוונים.

₪900 למשתתף/ת
דני ישראל
בעל תואר שני בערבית מאוני' בר אילן. שירת למעלה מ-20 שנה בתפקידים שדרשו תיאום בין גורמים ישראלים ופלסטיניים. מזה מספר שנים מלמד ערבית מדוברת ב"מדרסה" ובמסגרות נוספות. בעל אהבה ותשוקה לשפה וידע עמוק ועשיר בערבית המדוברת.

​ניתן ללחוץ על התמונות בכדי לקבל פרטים נוספים. כמו כן, ניתן לשוחח אישית עם המורה/מדריך של כל פעילות.
אל טופסי הרשמה ניתן להגיע באמצעות לחיצה על שם הפעילות המבוקשת.
פתיחת חוג מותנית במספר מינימום של נרשמים. תנאי ביטול מופיעים בטופסי ההרשמה.
קדימות בשיבוץ לפי תאריך הרישום וכן ותק בפעילות שאליה נרשמים.