חוגים וסדנאות

למידע נוסף לחצו על התמונות. לטופס הרשמה לחצו על שם הפעילות.

"פרש אולטימייט" - מבית שרביט הדרכה, הינו בית הספר הראשון בארץ לפריסבי, אשר הוקם בשנת 2009. מדי שנה רבים מחניכי בית הספר מייצגים את המדינה בתחרויות באליפויות אירופה והעולם ומגיעים להישגים יפים ומעוררי השראה.
הדרכה מטעם בית ספר "פרש אולטימייט"
חוג פריסבי לכיתות ה-ט
שתי קבוצות גיל, ה-ו, ז-ט.
ימי שני וחמישי, 15:00

הפריסבי, הידוע גם בכינוי "צלחת מעופפת" כולל מעל 10 ענפים שונים. בחוג הפריסבי יתנסו המשתתפים בענפים הבאים: אולטימייט - ספורט קבוצתי ותחרותי אשר התפתח מהפוטבול האמריקאי אך בניגוד אליו, לא כולל מגע בין השחקנים. פריסטייל – שילוב של אקרובטיקה, גמישות ואתלטיות תוך פיתוח מיומנות של שליטה בצלחת. דיסק גולף – מתנהל בדומה למשחק הגולף עם צלחות המחליפות את הכדורים, ידיים המחליפות מחבטים וסלים מיוחדים במקום גומות באדמה. אנו מטפחים בשחקני הפריסבי, ערכים של מוסר, הגינות, שיתוף פעולה, יושר וכבוד הדדי. 

10 תשלומים של 190 ₪
מאז ומתמיד נמשכתי לעבודה עם הגוף – למדתי בכיתת ספורט, רקדתי מחול מודרני, בלט קלאסי, רקדתי בלהקת מחול, הופעתי, לימדתי מחול והתנסיתי באימפרוביזציה ובקונטקסט אימפרוביזציה. במקביל ללימודי תואר ראשון במדעי החיים, נמשכתי גם לתחומי הטיפול האלטרנטיבי ולמדתי נטורופתיה ורפלקסולוגיה. לפני כ-14 שנים התוודעתי לפילאטיס, התחלתי ללמוד ולהעמיק ולימים גיליתי שהפילאטיס משלב בשבילי את שני התחומים: תנועה ועבודה עם הגוף יחד עם הפן הטיפולי-שיקומי. את הידע העמוק שלי בפילאטיס רכשתי בלימודיי אצל דניאלה מלאך, שהייתה נציגה של שיטת סטוט פילאטיס בישראל. הוכשרתי והוסמכתי בשיטה והמשכתי בהכשרתי והסמכתי כמדריכת קורסים למדריכים במזרן ובמכשירים בשיטת סטוט פילאטיס.
לפני כשנה נחשפתי לטכניקת הפלייסטיק של בועז נחייסי, עברתי את ההכשרה למורים והתחלתי לעסוק בהדרכת הטכניקה.
רונית תדהר
ימי שלישי, 18:00-19:00
שיעור התנסות יתקיים ביום שלישי 3/9/19 בשעה 18:00 בחדר האוריתמיה

בטכניקת ה-flystick נשתמש במקל כאביזר מרכזי שיהפוך לחלק מהגוף שלנו ונחווה תרגול של תנועה משולבת עם נשימות. התרגול הייחודי יביא לחיבור בין כל רקמות הגוף, לזרימת נוזלים מחודשת ומרפאה ויעורר תחושת התרוממות אנרגטית ואלסטיות המשלבת כוח וגמישות.

10 תשלומים של 225 ₪ לכ-35 מפגשים
מורה למוסיקה ומחנך בבית הספר.
ירדן לנדאו
מקהלת הורים באורים (למבוגרים)
ימי רביעי, 19:00-21:00

מוסיקה היא כלי ייחודי לגיבוש קבוצה וליצירת קהילה. מקהלת אורים פותחת שעריה להורים שאוהבים לשיר. 

במפגשי המקהלה, נתנסה בשירה בקולות, נייצר הרמוניה נעימה ומהדהדת, ונפתח את יכולות ההקשבה. נשיר שירים מרפרטואר מגוון, נדבר על תפקידה של המוסיקה בחינוך ולדורף, ואף נתנסה בתכנים ותרגילים שילדינו לומדים בשיעורי המוסיקה בבית הספר.

1650 ₪ ל-20 מפגשים (כ-40 שעות מפגש)
שרה - מוזיקאית ומורה של "הדרך לגילוי הקול". שותפה לייסוד קיבוץ הרדוף וחברה בו עד היום. החלה בילדותה את החינוך המוזיקלי שלה בנגינה בפסנתר ויותר מאוחר בבסון. בכלי זה ניגנה באפן מקצועי במקביל ללימודיה באקדמיה למוסיקה בת"א. המפגש עם האנתרופוסופיה הוביל אותה ללימוד המוזיקה והשירה מתוך חיבור למקורות הרוחניים של עולם הצלילים. למדה את הדרך לגילוי הקול יחד עם בעלה גיורא רפאלי ז"ל במשך שבע שנים באנגליה ובגרמניה. מאז חזרתה לארץ מלמדת שירה בקבוצות ובאופן פרטני.
מירב - מוסיקאית, יוצרת בן תחומית ומורה לגילוי הקול. בוגרת האקדמיה במחלקה הווקאלית. התמחתה במוסיקה קולית מימי הביניים בצרפת ואיטליה. כמו כן בשירת לאדינו ופיוטים במרכז למוסיקה מן המזרח בירושלים. נמנית עם סגל המורים בבית הספר לתאטרון חזותי בירושלים. מלמדת שירה באופן פרטני וקבוצתי. מופיעה בארץ ובעולם בפרויקטים שונים המשלבים מוסיקה קולית ותאטרון.
שרה רפאלי ומירב בן דוד הראל
יום ג אחת לשבועיים, 18:00-20:30
מיועד למבוגרים

קבוצת השירה של "הדרך לגילוי הקול" בבית הספר "אורים" בכפר הירוק מזמינה אתכם להצטרף אליה. יש בקבוצתנו אנשים שלא שרו עד כה לצד אנשים מנוסים בשירה ומורים למוסיקה, שרוצים להכיר את הדרך הייחודית הזאת ולחוות את קולם ואת השירה ממקום חדש. ב"דרך לגילוי הקול" כל אחד מגלה את קולו ויכול לשיר. הדרך מלמדת איך לשחרר את הקול ולבטא אותו מהמקומות הנכונים, בלי ללחוץ על מיתרי הקול.

אתר: WWW.GILUYHAKOL.ORG.IL

1950 ₪ לכ-20 מפגשים, ב-4 תשלומים
אב לילדה בביה"ס אורים, בעל תואר ראשון ושני, מנתח מערכות במקצועו ובוגר של שנת מבוא לאנתרופוסופיה בסמינר "זומר".
בשנים האחרונות עוסק בליווי בתי ספר והעברת חוגים והכשרות בתחום עולם המייקרים. לאחרונה סיים העברת תכנית שנתית בחטיבת ביניים בכוכב יאיר וכיום מלמד את תחום הארדואינו והדפסות בתלת ממד במרכז למצטיינים בהרצליה.
אורי בן יהודה
ימים ושעות יפורסמו בהמשך.

תכנית העוסקת בתחום החדשני והמתפתח Makers, המקדם למידה מעשית המבוססת על בניית פרויקטים, פיתוח מיומנויות טכנולוגיות, עבודה בצוות וחשיבה יצירתית.

במפגשים אלו תינתן ההזדמנות לילדים לבנות ולתכנת פרויקטים המבוססים על כרטיס פיתוח בשם ארדואינו.
ההתחלה מהבסיס: מעגלים חשמליים, שימוש בלוח ניסויים, נכיר רכיבים שונים כגון מנורות לד, מנועים, חיישנים ונבנה פרויקטים שונים. בנוסף, נלמד להשתמש בתכנת עיצוב בתלת ממד ונדפיס את העבודות שעיצבנו.

על כרטיס ארדואינו:
כרטיס מחשב קטן שמטרתו לאפשר אינטראקציה עם העולם החיצוני. ניתן לחבר אליו חיישנים שונים (מרחק, קול, אור, טמפרטורה וכד'), לעבד את המידע שנקלט ולהפעיל רכיבים שונים כגון מנורות, רמקול, מנועים ועוד...

10 תשלומים של 230 ₪ + 250 ₪ לערכת חומרים (כרטיס ארדואינו, חיישנים, רכיבים אלקטרוניים שונים, חומרים נלווים נוספים). הערכה תימסר לנערים/ות במפגש הראשון ותלווה אותם במהלך כל המפגשים. רצוי להגיע עם מחשב נייד.
מורה לערבית בבית הספר.
חנין עסאי
ערבית מדוברת (למבוגרים)
ימי שישי, 11:00-12:30

הערבית היא חלק מחיינו גם אם אין אנו ערים לכך: מברוכ, סלאם, אחוכ, עלא כיפכ, סחבק ואסלי הן כולן מילים בערבית שהפכו לחלק טבעי משפתנו העברית. מילים אחרות זהות בשתי השפות כמעט לחלוטין: ראש, חי, אחד ושמש. ידע השפה והתרבות של אנשים שחיים לידינו, הוא הגשר לדו קיום, לקבלת האחר ולשלום. במהלך הקורס נלמד שיחה בסיסית בערבית, נלמד לזהות אותיות ונחשף לתרבות הערבית. 

1850 ₪ ל-30 מפגשים (כ-45 שעות לימוד)
בוגר קורס מדריכי אופניים מטעם מנהל הספורט ובעליו של בית הספר לרכיבה על אופניים "גו רייד". מתחרה מוביל בתחום ה"דאון היל" ורוכב קבוצה ב"ג'יאנט ישראל".
מקיים פעילויות וחוגי אופניים מקצועיים לכל הגילאים, כולל פרויקט הדרכת צרכים מיוחדים בשיתוף עיריית כפ"ס. פעיל מרכזי בתחום האופניים בארץ, בוגר קורס מדריכי אופניים מטעם מנהל הספורט.
גל חסון
חוג אופניים לכיתות א-ה
לכיתות א ייפתח החוג לאחר החגים
לכיתות ב - ימי ראשון 15:00-16:30
לכיתות ג - ימי שני 15:00-16:30
לכיתות ד-ה - ימי חמישי 15:00-16:30

רכיבת אופניים אתגרית במרחבי הכפר הירוק, במטרה להכיר לילדים את עולם האופניים האתגרי והחווייתי. דגש על הנאה, בטיחות, כושר גופני, יציבות, ריכוז, שיפור יכולות מוטוריות ופעילות חברתית ערכית (עלון מפורט יותר יישלח למתעניינים באופן אישי).

10 תשלומים של 230 ₪
בוגרת מצטיינת של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, בעלת המותג העצמאי "גלה", המתמחה בבגדי נשים בטאצ' אורבני-רומנטי.
גלה דרין
סדנת הדפס על בד
למבוגרים ולילדים
שלושה מפגשים לסדנה, החל מספטמבר
ימי רביעי, 17:30-19:30

הדפס חולצה או תיק בטכניקות צביעה שונות. עבודה תהליכית החל משלב הסקיצה ובחירת האלמנטים, דרך ההדפס בצבע והגימור. כל משתתף מכין יצירה ייחודית בליווי צמוד.

400 ₪ כולל חומרי וכלי עבודה
מורה למלאכה בבית הספר, בוגרת סמינר ולדורף. לחלק מהמפגשים יגיעו מרצות אורחות.
דנוש לחמן
קורס הכשרה למורות ולמורים למלאכה (פתוח גם להורי הקהילה)
ימי חמישי, 18:00-20:30
16 מפגשים אחת לשבועיים

מתכני הקורס: מלאכות מעשיות לצד חומר תאורטי ופדגוגי על פי הקוריקולום של חינוך ולדורף בארץ ובעולם בכיתות א-ה; התפתחות הילד על-פי שטיינר; מלאכות היד לאורך ההיסטוריה האנושית; בניית מערכי שיעור; תצפית עמיתים ועוד.

1920 ₪ כולל כלים וחומרים
מוכר כגמול השתלמות ע"י מרכז פיסג"ה הרצליה, מותנה במספר הנרשמות
מומחה ברסטורציה לפי שיטות עבודה הנהוגות במערב ומרכז אירופה מזה מאות בשנים. ירמי למד רסטורציה בבית הספר הגבוה לשימור "פלאצו ספינלי" בפירנצה איטליה. את תקופת הסטאז' עשה אצל משפחת קיארוג'י, דור רביעי לרסטורטורים של רהיטים ועץ בפירנצה.
ירמי זטלנד
סדנת רסטורציה - סדנה מעשית חידוש רהיטים​ (למבוגרים)
ימי חמישי, 16:00-19:00

מועדי המחזור הראשון:

נובמבר 2019: 7/14/21/28  

דצמבר 2019: 5/12/19 

ינואר 2020: 3/10/17/24/31

הסדנה מיועדת לכל מי שנושא השימור והעבודה בעץ מעניינת אותו. שחזור פריטי ריהוט שמצבם הפיזי והויזואלי רעוע , פריטים בעלי ערך ריגשי וכו' . אין צורך בידע מוקדם ואין חובה להביא ריהוט עתיק דווקא. בסדנה נלמד  שיטות רסטורציה מסורתיות. בין הנושאים הנלמדים תיקוני מבנה ושלד, תיקוני פורניר, צביעה וגימור. בסדנה כלי עבודה ידניים מסורתיים כמו מקצועים, מפסלות, שופינים ומסורים ידניים. לשימוש המשתתפים יש גם כלי עבודה חשמליים כמו משייפת, ג'יגסואו, מקדחות ומברגות. במהלך הסדנה יתנסו המשתתפים בשימוש בחומרי שימור שונים כמו פיגמנטים, צבעים טבעיים, חומרי גימור טבעיים, שמנים, דבקים מסורתיים וגבס.

2500 ₪ לעשרה מפגשים (30 שעות)

​ניתן ללחוץ על התמונות בכדי לקבל פרטים נוספים. כמו כן, ניתן לשוחח אישית עם המורה/מדריך של כל פעילות.

טפסי רישום ניתן להוריד באמצעות לחיצה על שם הפעילות המבוקשת.

פתיחת חוג מותנית במספר מינימום של נרשמים. תנאי ביטול מופיעים בטופסי הרישום.

קדימות בשיבוץ לפי תאריך הרישום וכן ותק בפעילות שאליה נרשמים.

לרישום, יש להדפיס ולמלא טופס רישום ולשלוח למייל של מרכז קהילתי אורים  – urimcenter1@gmail.com

ניתן גם להגיש למזכירות ביה"ס או לקחת טופס מודפס מהמזכירות.

© 2014 by Urim