מה מיוחד בתיכון שלנו?

טיול שנתי
טיול שנתי

press to zoom
יום ללא ראייה בתקופת חושים
יום ללא ראייה בתקופת חושים

press to zoom
פרויקט מאסטרשף
פרויקט מאסטרשף

press to zoom
טיול שנתי
טיול שנתי

press to zoom
1/14
%D7%A8%D7%A7%D7%A2_edited.jpg

מה מיוחד בתיכון שלנו? 

האמת? הכל… ניתן רק כמה טעימות, את השאר אתם מוזמנים לבוא ולגלות. 

 

מהי למידה? 

למידה משמעותית היא למידה חווייתית - חברתית - כזאת שמפעילה את כל החושים, מעוררת את הסקרנות ומפעילה את גלגלי החשיבה שלנו ובעיקר מחוברת אלינו לחיים. 

בתיכון אורים אנו דוגלים בהכרת הארץ דרך הרגליים. הנוער שלנו חורש את שבילי הארץ ורוכש את מקורות הידע שלו בצורה בלתי אמצעית. כל טיול אצלנו הוא הזמנה לחקר גיאוגרפי ובוטני, פיזקילי ואזרחי. ההיסטוריה שלנו מתחייה אל מול עינינו, ומעבר לאהבת הארץ והטבע שנטמעת בקרב חברי הקבוצה, החווייה החברתית מאפשרת היכרות וחברויות לא שגרתיות. הנוער אצלנו שותף לתכנון ולהפקת הטיולים וגדל להכיר את מנעד הכשרונות של עצמו ושל עולמו. 

 

אנו מרבים להתנסות בסדנאות מלאכה שונות - קליעת סלים, ציור, הדפס ונגרות. הסדנאות הינן דרך חיים כחלק אינטגרלי מתהליך ההתבגרות ויצירת האמונה של הנוער בעצמו, בסגולותיו וביכולותיו. 

 

במסגרת לימודי הביולוגיה בכיתה ט׳ למדנו על חושי האדם. כחלק מתכנית הלימודים קיימנו תחרות ״מאסטר שף״, שבה כל קבוצה הייתה צריכה לבשל ארוחה ששמה במרכז את אחד מחמשת החושים. כמו כן, התנסנו למשך יום שלם בהתנהלות יומיומית ללא אחד החושים המשמעותיים שלנו - חוש הראייה. הנוער שלנו נחשף ומתחבר לאורך שנות התיכון לאנשים בעלי מוגבלויות פיזיות ושכליות ללא שיפוטיות, עם הרבה כבוד וחיבור אותנטי, בהתאם לתפיסה האנתרופוסופית, כדי שתהיה לנו בעתיד חברה מכילה יותר

 

החיבור לאדמה עבורנו הוא החיבור האורגני למי שאנחנו כחלק טבעי מהטבע שסביבנו. חקלאות היא הרבה יותר מהפוגה מלימודים - היא היסודי החיוני שלנו. לכן גם בתקופת הקורונה חיפשנו דרכים יצירתיות לצאת מהזום ולתרום מעצמנו בעבודה חיונית. מידי שבוע התנדבנו לאורך השנה בחווה חקלאית אורגנית ברשפון. גם בשנים הבאות הנוער בתיכון שלנו ימשיך לצמוח ולהצמיח את סביבתו.

 

אפשר לדבר על סולידריות חברתית, אנחנו מעדיפים לחוות ולחוש אותה. 

מוזמנים לבוא לחוות איתנו  - למידה חברתית מעולם אחר.